Depilatsioon

 

Epilatsioon vahaga– karvade eemaldamine koos karvasibulaga, mis tagab pikaajalise tulemuse! Sile ja siidine nahk 2-3 nädalaks. Soovimatute karvade järkjärguline nõrgenemine ja peenemaks muutumine. Ilusalong Lux Line Studio pakub käte, jalgade, selja, kaenlaaluste, bikiinipiirkonna (sh brasiilia bikiinid), vuntside ja kulmude epilatsiooni. Protseduuriks peab karvade pikkus olema 5-7 mm.

Millised on vahaga epileerimise eelised?

Erinevalt teistest epilatsiooniviisidest tagab vahaga epileerimine kõige pikemaajalise tulemuse. Koos vaha eemaldamisega eemaldatakse ka karvad – karv tõmmatakse välja koos karvasibulaga, mistõttu edaspidi see taastub kauem.

Kuid professionaalse vahaga epileerimise põhieeliseks on soovimatutest karvadest vabanemine järkjärguliselt ja peaaegu täielikult. Karvade regulaarsel eemaldamisel väheneb oluliselt karvasibula aktiivsus, karvad kasvavad aeglasemalt, muutudes ise peenemaks ja pehmemaks. Karvadest „vabanemise“ probleem ei valmista enam erilist muret.

On teada juhtumeid, kus pärast karvade regulaarset vahaga epileerimist on karvakasv praktiliselt täiesti peatunud. Veel üheks ilmseks vahaga epileerimise eeliseks on selle protseduuri mõistlik hind.

Kas on tõsi, et see karvadest vabanemise meetod on kõige vanem?

Jah, see on tõsi! Vana-Egiptuse kuulus valitsejanna Kleopatra, kelle ilust pajatavad meile legendid veel tänapäevalgi, eemaldas ihukarvu just nimelt kuuma vahaga epileerimise teel.

Kuidas toimub karvade eemaldamine ja kui valus see on?

Kosmeetik kannab kuumutatud kosmeetilise vaha ühtlaselt kliendi nahale. Käte ja jalgade jaoks kasutatakse sooja vaha ja tundlikumate piirkondade, nagu näiteks näo, kaenlaaluste ja bikiinipiirkonna jaoks kuuma vaha. Seejärel kaetakse vaha riideribaga ja eemaldatakse ühe järsu ja kiire liigutusega karvakasvule vastupidises suunas.

Protseduuri järel on nahk täiesti sile ja siidine, kuid sellise tulemuse saavutamise nimel tuleb veidi ebamugavusi kannatada. Samas aga on kaasaegses iluraviteaduses olemas äraproovitud vahendid valutunde vähendamiseks kuuma vahaga epileerimisel, näiteks spetsiaalne niisutav geel, mis kantakse nahale vahetult enne protseduuri.

Kui kaua kestab tulemus?

Reeglina kestab tulemus pärast karvade eemaldamist vahaga epileerimise teel vähemalt 2-3 nädalat. Kui aga epileerida vahaga regulaarselt, siis võib tulemus kesta oluliselt kauem.

Millistel juhtudel pole vahaga epileerimine lubatud?

Vahaga epileerimine on vastunäidustatud diabeedi, varikoossete veenilaiendite ja nahahaavandite korral.